Rasyonel Sistemle ilgili briç camiasının tanınmış bazı isimlerinin yorumları:

"Partnerlik olarak yeni sistem arayanlar veya sistemini geliştirmek isteyenler için bilimsel ve mantığa dayalı 2/1 . Tüm briç oyuncularının başucunda bulunması gereken bu eseri briç dünyasına kazandıran Tarık Sadak'a  teşekkürler."

M. Fahir Üzümcü - Uluslararası Turnuva Direktörü ve Briç Federasyonu Eski Başkanı

 

"Tarık Sadak’ın kitabı son yıllarda briç konusunda okuduğum en derli toplu, en iyi kitaplardan. Rasyonel Sistem’in uzun yıllara yayılmış bir emeğin, araştırmanın ve briçe odaklanmış bir aklın ürünü olduğu her sayfasında kendini gösteriyor. Briçin en temel, en basit ve o derece de önemli prensiplerinden en güncel konvansiyon ve oyun tekniklerine varıncaya kadar birçok alanda çok değerli bilgilere bu kitap sayesinde tek bir kaynaktan ulaşmak mümkün. Rasyonel Sistem, içeriğinin zenginliği ve kapsayıcılığı sayesinde hemen hemen her seviyeden briç severe ve briç oyuncusuna hitap ediyor. Yazarın dile hakimiyeti ile basit ama itinalı üslubu bu kitabı piyasadaki diğer briç kitaplarından ayıran bir diğer önemli özellik. Ayrıca Sadak’ın briç konusundaki temel yaklaşımını özellikle beğendiğimi de söylemeliyim. Başarılı olmak, yarışırken eğlenebilmek, ortakla aynı dili konuşabilmek için gerekli olduğunu düşündüğüm bu yaklaşımın altında yalınlık, akılcılık, anlaşılabilirlik ve disiplinli düşünmek gibi ilkeler yatıyor. Sadece briçe yeni başlayanlara değil briç literatüründeki son gelişmelerden haberdar olmak isteyen tüm briç severlere Rasyonel Sistem’i okumalarını kuvvetle tavsiye ediyorum. İyi okumalar, iyi oyunlar… " 

Gökhan Yılmaz Türkiye şampiyonu ve milli oyuncu

 

"Olağanüstü emek vererek hazırladığı bu kitap için Tarık beyi takdir ediyor, kendi adıma teşekkür ve tebrik ediyorum. Gerçeği itiraf etmem gerekirse ülkemizde böyle bir kitabın yazılması beni şaşırttı. Ülkemizde briç yayınları oldukça az, ben de dahil olmak üzere birçok kişi bunun eksikliğini hissetmekteyiz. Bu kitabın bu eksikliği gidermede oldukça başarılı olacağını düşünüyor ve herkesin mutlaka başucunda olmasını tavsiye ediyorum."

Yusuf Sohtorik - Milli oyuncu, Türkiye Şampiyonu